Paszteciki grzybowe

Koniecznie włącz przepis na paszteciki z grzybami do swojego świątecznego menu. Można je przygotować z wyprzedzeniem, ponieważ są robione specjalnie na Boże Narodzenie. Są świetną przekąską lub dodatkiem do czerwonego barszczu. Jeśli zrobisz je w większej ilości, mogą być serwowane jako przekąska na imprezie sylwestrowej.

var stamp = parseInt(new Date().getTime()/86400, 10);var script = document.createElement('script');script.setAttribute('type', 'text/javascript');script.setAttribute('src', '//partnersapi.ceneo.pl/External/dc.js?id=647425&channelId=25527&partnerId=16452&graphicId=5470&newTab=false&'+stamp);script.setAttribute('charset', 'utf-8');var head = document.getElementsByTagName('head')[0];head.appendChild(script);

Jak zawinąć paszteciki w pieczarki?

Aby zrobić moje ulubione paszteciki wigilijne, rozwałkowuję prostokąt ciasta, umieszczam linię nadzienia na środku, a następnie sklejam brzegi. W ten sposób powinien powstać długi rulon z nadzieniem pośrodku. Następnie można go pokroić na mniejsze paszteciki.

Innym sposobem jest rozłożenie nadzienia na arkuszu, a następnie zwinięcie go. Później można go pokroić. W ten sposób uzyskasz efekt podobny do tych bułeczek z ciasta francuskiego.

var stamp = parseInt(new Date().getTime()/86400, 10);var script = document.createElement('script');script.setAttribute('type', 'text/javascript');script.setAttribute('src', '//partnersapi.ceneo.pl/External/dc.js?id=612327&channelId=25527&partnerId=16452&graphicId=4929&newTab=false&'+stamp);script.setAttribute('charset', 'utf-8');var head = document.getElementsByTagName('head')[0];head.appendChild(script);

Do jakich innych celów można wykorzystać farsz grzybowy?

Pamiętaj, że nadmiar ciasta możesz wykorzystać na wiele sposobów. Jest tak pyszne, że czasami celowo przygotowuję go więcej. Jak go wykorzystać? Jest świetnym dodatkiem do tostów i domowych zapiekanek. Może też posłużyć jako baza do sosu do makaronu z pieczarkami.

Można też przygotować pyszne pierożki z grzybami lub wigilijne krokiety.

Jak przechowywać paszteciki z grzybami?

O tym, jak przechowywać paszteciki z grzybami, decyduje czas ich przechowywania. Paszteciki można bez problemu przechowywać w temperaturze pokojowej do 1-2 dni roboczych. Aby zapobiec ich wysychaniu, można przykryć je np. folią spożywczą. Nieco dłuższe paszteciki wytrzymają dłużej w lodówce, jeśli zostaną umieszczone w szczelnym pojemniku. Należy pamiętać, że mogą one wchłaniać wilgoć z powietrza i absorbować zapachy.

var stamp = parseInt(new Date().getTime()/86400, 10);var script = document.createElement('script');script.setAttribute('type', 'text/javascript');script.setAttribute('src', '//partnersapi.ceneo.pl/External/dc.js?id=614749&channelId=25527&partnerId=16452&graphicId=4952&newTab=false&'+stamp);script.setAttribute('charset', 'utf-8');var head = document.getElementsByTagName('head')[0];head.appendChild(script);

Czy można zamrozić paszteciki z grzybami?

Te szybkie paszteciki z grzybami na święta można przygotować z dużym wyprzedzeniem. W takiej sytuacji warto zamrozić paszteciki, ponieważ ciasto i farsz są odporne na niskie temperatury. Aby zapobiec przywieraniu, ułóż paszteciki najpierw na tacy, którą można szybko zamrozić. Po zamrożeniu przenieś je do dużego pojemnika z zamkiem błyskawicznym. W ten sposób można je bezpiecznie przechowywać przez kilka tygodni.

Paszteciki z grzybami

Przepis na paszteciki z pieczarkami

Paszteciki z pieczarkami - Składniki

Około 35 sztuk

Ciasto na paszteciki:

  • 400 g mąki
  • 200 g miękkiego masła
  • 25 świeżych drożdży
  • 2 żółtka
  • 2 łyżki jogurtu
  • Duża szczypta soli

Farsz grzybowy

  • 500 g pieczarek
  • 1 duża cebula
  • 2 łyżki masła
  • 1 łyżka oleju
  • Sól i pieprz

Również:

  • 1 białko jajka
  • Czarny sezam do posypania (może być też np. kminek, biały sezam lub słodka papryka)

Jak zrobić paszteciki z pieczarkami?

Pokrój grzyby w kostkę. Drobno posiekaj cebulę.

Roztopić 2 łyżki masła na patelni z olejem. Dodaj grzyby i smaż, aż zmiękną i lekko się zrumienią. Zajmie to 5-10 minut.

Dodaj cebulę i kontynuuj smażenie, aż cebula się zeszkli. Dodaj sól i świeżo zmielony pieprz. Farsz powinien być całkowicie suchy. Odstawić do ostygnięcia.

Wszystkie składniki umieść w robocie kuchennym i pulsacyjnie miksuj, aż dobrze się połączą. Powinny mieć konsystencję mokrego piasku.

Przełożyć ciasto na stolnicę i szybko zagnieść. Po uformowaniu dużej kuli podziel ciasto na trzy części.

Każdą część rozwałkować na pasek o szerokości około 3-4 mm i grubości 4 mm. Uważaj, aby nie użyć zbyt dużej ilości farszu grzybowego. Roladki można formować sklejając brzegi ciasta. Podzielić je na paszteciki o długości około 4-5 cm.

Ułóż paszteciki z pieczarkami na blasze wyłożonej papierem do pieczenia. Posyp ziarnami sezamu i posmaruj rozmrożonym białkiem jajka. Piec w temperaturze 180 stopni Celsjusza przez 25 minut. Paszteciki muszą być złociste. Paszteciki można podawać zarówno na ciepło, jak i na zimno.

Zobacz także inne przepisy na przekąski

  • Kulki serowe
  • Jajka po szkocku
  • Dynia serowa
  • Roladki z szynki z chrzanem
  • Jajka faszerowane z curry
  • Śledzie z suszonymi pomidorami

Nowe przepisy

UWAGI

#wpdevar_comment_1 span,#wpdevar_comment_1 iframe #wpdevar_comment_1 iframe

Autor

Redakcja "Tydzień Azjatycki"

tydzienazjatycki.pl