Redakcja "Tydzień Azjatycki"
tydzienazjatycki.pl
Śledź po kaszubsku to świetna przystawka. Połączenie ryby, pomidorów i cebuli jest idealne na każdą okazję, w tym święta. Pamiętaj, aby przygotować je z wyprzedzeniem, ponieważ będą smakować lepiej, jeśli będziesz mógł je przeżuwać przez co najmniej 1-2 dni.
Większość śledzi dostępnych na naszym rynku jest tradycyjnie solona, co może sprawić, że potrawa z nich przygotowana będzie wyjątkowo słona. Najlepiej na początku posmakować rybę, a następnie namoczyć ją w mleku lub wodzie na kilka godzin. Dzięki temu śledź będzie bardziej miękki
Jeśli na przykład używasz śledzia w occie do przygotowania śledzia po kaszubsku, możesz pominąć ten krok. Zamiast tego przejdziesz od razu do filetów. Upewnij się tylko, że spróbujesz ich przed pokrojeniem.
Śledź to tradycyjna świąteczna przekąska. Można je podawać w formie tradycyjnego śledzia lub jako sałatkę. Ja wolę przyrządzać je w kilku prostych wersjach, aby każdy mógł wybrać smak, który lubi najbardziej. Śledź w śmietanie to faworyt wśród tradycjonalistów. Śledź w musztardzie, śledź gajowy czy śledź na ostro to również świetne pomysły. Jeśli szukasz bardziej urozmaiconej wersji, spróbuj śledzia z suszonymi pomidorami lub z orzechami i suszonymi śliwkami.
Śledzie są tak pyszne, że nie będziesz miał żadnych resztek. Jeśli masz resztki, możesz je zamrozić. Sos ze śledzi po kaszubsku nie rozwarstwia się po rozmrożeniu, w przeciwieństwie do śledzi w śmietanie.
Pamiętaj, że nie musisz od razu zamrażać śledzia, jeśli masz jakieś resztki. Marynowane śledzie mogą wytrzymać przechowywanie przez długi czas. Umieść je w szczelnie zamkniętym pojemniku lub słoiku i włóż do lodówki. Możesz przechowywać je w lodówce do dwóch tygodni. Pamiętaj, aby przykryć rybę sosem, aby nie wyschła.
Śledź po kaszubskuJeśli używasz mocno solonych filetów śledziowych, namocz je przez kilka minut w wodzie lub mleku, aby stały się delikatniejsze.
Pokrój śledzie na kilkucentymetrowe kawałki.
Następnie podsmażyć cebulę na oleju, aż lekko zmięknie i przyrumieni się. Następnie dodać cukier i koncentrat pomidorowy. Po około minucie smażenia wlej na patelnię ocet. Dodaj ziele angielskie i liście laurowe, a także musztardę. Smażyć jeszcze przez 3-4 minuty.
Do cebuli dodać suszone śliwki i koncentrat.
Śledzie i cebulę układać warstwami. Napełnić szczelnie słoiki. Słoiki dokładnie zamknąć i wstawić do lodówki na co najmniej 24-48 godzin, a najlepiej na 2-3 dni.
tydzienazjatycki.pl
Interesuje cię kuchnia azjatycka? Szukasz pomysłów na pyszne dania kuchni orientalnej? Chcesz dowiedzieć się gdzie kupić produktu do potraw azjatyckich? To wszystko i wiele więcej znajdziesz na portalu tydziensmaku.pl
Serdecznie zapraszamy!