Pieczona brukselka

Pieczona brukselka jest pyszna i łatwa do zrobienia. To świetny dodatek lub przekąska, którą można podać do obiadu.

Nie lubisz brukselki, prawda? Zastanów się jeszcze raz. Pieczona brukselka może zmienić Twoje zdanie na temat tego warzywa. Ta wersja sprawi, że będziesz chciał jeść kapustę codziennie.

Ta przekąska ma delikatnie dymny, kwaśny smak, który nadaje jej wyjątkowy i ciekawy smak. Pieczenie brukselki czyni ją również słodszą i pomaga usunąć jej gorycz. Jeśli jeszcze nie próbowałeś tej metody, wypróbuj ją jak najszybciej.

var stamp = parseInt(new Date().getTime()/86400, 10);var script = document.createElement('script');script.setAttribute('type', 'text/javascript');script.setAttribute('src', '//partnersapi.ceneo.pl/External/dc.js?id=594885&channelId=25527&partnerId=16452&graphicId=4680&newTab=false&'+stamp);script.setAttribute('charset', 'utf-8');var head = document.getElementsByTagName('head')[0];head.appendChild(script;)

Jak ugotować brukselkę?

Nie musisz wstępnie gotować brukselki, gdy korzystasz z poniższego przepisu. Piekarnik zajmie się resztą. Jeśli planujesz wykorzystać brukselkę do innego dania, obserwuj, jak długo spędza ona w garnku. Przegotowana brukselka straci swój kolor i smak.

Świeże brukselki można ugotować w 5 minut. Mrożona natomiast będzie potrzebowała 7-8 minut. Aby przyspieszyć proces gotowania, przekrój główki na pół w poprzek. Pamiętaj, że czas gotowania zależy od wielkości brukselki. Jeśli są bardzo małe, być może uda Ci się go skrócić.

var stamp = parseInt(new Date().getTime()/86400, 10);var script = document.createElement('script');script.setAttribute('type', 'text/javascript');script.setAttribute('src', '//partnersapi.ceneo.pl/External/dc.js?id=595834&channelId=25527&partnerId=16452&graphicId=4691&newTab=false&'+stamp);script.setAttribute('charset', 'utf-8');var head = document.getElementsByTagName('head')[0];head.appendChild(script;)

Jak ugotować brukselkę, nie czyniąc jej gorzką?

Zbieranie brukselki po pierwszych przymrozkach jest ważne, ponieważ traci ona swoją gorycz. Jeśli temperatury są wysokie lub nie jesteś pewien, kiedy zebrałeś warzywo, możesz zamrozić kiełki w zamrażarce.

Jeśli gotujesz brukselkę, możesz też dodać do wody odrobinę cukru. To również złagodzi jej smak.

Co można zrobić z brukselką?

Lubię to warzywo za jego uniwersalność. Pieczona brukselka to tylko jedna z opcji. Można też podać zupę z podsmażoną bułką tartą. Brukselka to kolejny klasyk gatunku. Jeśli szukasz czegoś ciekawszego, spróbuj sałatki alla cole slaw lub placków, które wyglądają jak placki ziemniaczane.

Czy pieczona brukselka może być mrożona?

Brukselkę można zamrozić, jeśli chcemy przygotować jej więcej. Zarówno tych pieczonych, jak i tych, które zostały już zmiksowane ze wszystkimi innymi składnikami. Możesz przygotować dużą ilość brukselki na raz, a następnie pokroić ją na kawałki i umieścić w zamrażarce na czas oczekiwania. Dzięki temu zaoszczędzisz sporo czasu podczas pracowitych dni.

Pieczona brukselka

Przepis: Pieczona brukselka

Składniki: pieczona brukselka

  • 300 g brukselki
  • 100 g wędzonego boczku
  • Musztarda francuska, ziarnista: 3-4 łyżki stołowe
  • Łyżka oliwy z oliwek
  • Sól i pieprz
  • Sok z cytryny, 2 łyżeczki

Jak piec brukselkę

Zacznij od przygotowania brukselki. Umyj ją, usuń zewnętrzne liście i przytnij zdrewniałe końcówki. Większe główki można przekroić na pół. Mniejsze można zostawić w całości. Brukselkę przekładamy na blachę wyłożoną papierem do pieczenia. Posypać solą i pieprzem, a następnie skropić oliwą z oliwek. Wstawić do nagrzanego piekarnika.

Wielkość brukselki określi czas pieczenia. Piecz, aż będą miękkie i ładnie brązowe. Około 15 minut w temperaturze 180° powinno wystarczyć.

W międzyczasie pokrój boczek w drobną kostkę. Następnie przełóż go na zimną patelnię i zacznij podgrzewać. Smaż, aż tłuszcz z boczku się wytopi i stanie się on chrupiący. Po tym czasie dodaj 2-3 łyżki wody, upieczoną brukselkę i musztardę. Po tym dodać upieczoną brukselkę, musztardę i 2-3 łyżki wody.

Zarówno brukselka pieczona na ciepło jak i na zimno jest pyszna, ale ja wolę wersję na ciepło.

Zobacz też inne przepisy na dodatki do potraw.

  • Sałatka z szopami
  • Paprykowe łódeczki ziemniaczane
  • Sałatka z zielonej fasoli
  • Glazurowane marchewki
  • Sałatka z kukurydzy
  • puree z selera

Nowe przepisy

UWAGI

#wpdevar_comment_1 span,#wpdevar_comment_1 iframe #wpdevar_comment_1 iframe

Autor

Redakcja "Tydzień Azjatycki"

tydzienazjatycki.pl